Wereldkampioenschappen skeleton 2015 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Wereldkampioenschappen skeleton 2015.

Wereldkampioenschappen skeleton 2015

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

WK skeleton 2015
Gehouden in
Winterberg
Locatie Bobbahn Winterberg
Jaar 2015
Data 1 t/m 7 maart
Sport Skeleton
Organisator FIBT
Evenementen 3
Navigatie
2013     2016
Portaal 
 
Sport

De wereldkampioenschappen skeleton 2015 (officieel: BMW FIBT Bob & Skeleton World Championships 2015) werden gehouden van 1 tot en met 7 maart 2015 op de Bobbahn Winterberg in Winterberg, Duitsland. Er staan drie onderdelen op het programma. Tegelijkertijd werden de wereldkampioenschappen bobsleeën afgewerkt.

De wereldkampioenschappen bobsleeën & skeleton trok ongeveer 20.000 toeschouwers.[1]

Wedstrijdschema

Onderdeel 1 maart 5 maart 6 maart 7 maart
Mannen run 1 en 2 run 3 en 4
Vrouwen run 1 en 2 run 3 en 4
Landenwedstrijd * Alle runs
* In de landenwedstrijd worden per team twee (2-mans)bobslee- en twee skeleton-runs gedaald.

Medailles

Onderdeel
Goud
Zilver
Brons
Mannen
 LAT
Martins Dukurs
 RUS
Aleksandr Tretjakov
 LAT
Tomass Dukurs
Vrouwen
 GBR
Elizabeth Yarnold
 GER
Jacqueline Lölling
 CAN
Elisabeth Vathje
Team
 GER
Axel Jungk
Cathleen Martini
Lisette Thöne
Tina Hermann
Francesco Friedrich
Martin Grothkopp
 GER
Christopher Grotheer
Anja Schneiderheinze
Franziska Bertels
Anja Selbach
Johannes Lochner
Gregor Bermbach
 RUS
Aleksandr Tretjakov
Aleksandra Rodionova
Nadezjda Palejeva
Maria Orlova
Aleksandr Kasjanov
Ilvir Tsjoesin

Medaillespiegel

 Plaats  Land Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons Totaal
1
 Duitsland
1 2 0 3
2
 Letland
1 0 1 2
3
 Verenigd Koninkrijk
1 0 0 1
4
 Rusland
0 1 1 2
5
 Canada
0 0 1 1
Totaal 3 3 3 9

Uitslagen

Mannen[bewerken | brontekst bewerken]

# Naam Land Tijd
4 runs
Goud Martins Dukurs
 LAT
3.43,23 min
Zilver Aleksandr Tretjakov
 RUS
+ 0,69 s
Brons Tomass Dukurs
 RUS
+ 1,52 s
4 Nikita Tregoebov
 RUS
+ 2,16 s
5 Christopher Grotheer
 GER
+ 2,30 s
6 Axel Jungk
 GER
+ 2,40 s
7 Dominic Parsons
 GBR
+ 2,76 s
8 Yun Sung-bin
 KOR
+ 2,86 s
9 Kilian von Schleinitz
 GER
+ 3,08 s
10 Sergej Tsjoedinov
 RUS
+ 3,27 s
11 Dave Greszczyszyn
 CAN
+ 3,38 s
12 Matthew Antoine
 USA
+ 3,66 s
13 Pavel Koelikov
 RUS
+ 4,00 s
14 Hiroatsu Takahashi
 JPN
+ 4,15 s
15 Kyle Tress
 USA
+ 4,22 s
16 Martin Rosenberger
 GER
+ 4,34 s
17 Marco Rohrer
 SUI
+ 4,81 s
18 Raphael Maier
 AUT
+ 4,99 s
19 Matthias Guggenberger
 AUT
+ 5,15 s
20 Barrett Martineau
 CAN
+ 5,49 s
Niet geplaatst voor de 4e run
21 Mattia Gaspari
 ITA
22 David Swift
 GBR
23 Evan Neufeldt
 CAN
24 Lee Han-sin
 KOR
25 Ronald Auderset
 SUI
26 Joseph Cecchini
 ITA
27 John Farrow
 AUS
28 Nicholas Timmings
 AUS
29 Dorin Dumitru Velicu
 ROU
30 Ander Mirambell
 ESP
31 Rhys Thornbury
 NZL
32 Marin Bangiew
 BUL
33 Gustavo Henke
 BRA
DNS Ed Smith
 GBR

Vrouwen[bewerken | brontekst bewerken]

# Naam Land Tijd
4 runs
Goud Elizabeth Yarnold
 GBR
3:49,95 min
Zilver Jacqueline Lölling
 GER
+ 0,67 s
Brons Elisabeth Vathje
 CAN
+ 0,79 s
4 Jane Channell
 CAN
+ 0,85 s
5 Tina Hermann
 GER
+ 0,89 s
6 Janine Flock
 AUT
+ 1,55 s
7 Laura Deas
 GBR
+ 1,58 s
8 Marina Gilardoni
 SUI
+ 1,73 s
9 Rose McGrandle
 GBR
+ 1,7 s
10 Lanette Prediger
 CAN
+ 1,99 s
11 Maria Orlova
 RUS
+ 2,17 s
12 Sophia Griebel
 GER
+ 2,30 s
13 Lelde Priedulēna
 LAT
+ 2,68 s
14 Anja Selbach
 GER
+ 2,74 s
15 Joska Le Conté
 NED
+ 3,41 s
16 Jaclyn Narracott
 AUS
+ 3,59 s
17 Micaela Widmer
 SUI
+ 3,72 s
18 Anne O’Shea
 USA
+ 4,03 s
19 Kim Meylemans
 BEL
+ 4,13 s
20 Maria Marinela Mazilu
 ROU
+ 4,41 s
Niet geplaatst voor de 4e run
21 Megan Henry
 USA
22 Joelia Kanakina
 RUS
23 María Montejano
 ESP
24 Takako Ōmukai
 JPN
25 Katie Tannenbaum
 ISV
26 Camilla Bryer
 BUL
27 Sara Lavrenčić
 SLO
28 Marta Orłowska
 POL
DNF Jelena Nikitina
 RUS

Landenwedstrijd

# Land Naam Tijd
4 runs
Goud
 GER I
Axel Jungk
Cathleen Martini & Lisette Thöne
Tina Hermann
Francesco Friedrich & Martin Grothkopp
3.48,83 min
Zilver
 GER II
Christopher Grotheer
Anja Schneiderheinze & Franziska Bertels
Anja Selbach
Johannes Lochner & Gregor Bermbach
 + 0,44 s
Brons
 RUS I
Aleksandr Tretjakov
Alexandra Rodionova & Nadeschda Palejeva
Maria Orlova
Alexander Kasjanow & Ilwir Chusin
+ 0,53 s
4
 CAN
Dave Greszczyszyn
Kaillie Humphries & Kate O’Brien
Elisabeth Vathje
Justin Kripps & Alexander Kopacz
+ 1,10 s
5
 USA I
Matthew Antoine
Elana Meyers Taylor & Cherrelle Garrett
Anne O’Shea
Steven Holcomb & Adrian Adams
+ 1,53 s
6
 AUT
Matthias Guggenberger
Christina Hengster & Sanne Dekker
Janine Flock
Benjamin Maier & Christian Smetana
+ 1,79 s
7
 USA II
Kyle Tress
Jamie Greubel Poser & Lauren Gibbs
Megan Henry
Nick Cunningham & James Reed
+ 2,27 s
8
 GBR
Dominic Parsons
Victoria Olaoye & Lucy Onyeforo
Laura Deas
Lamin Deen & Simeon Williamson
+ 2,61 s
9
 ROU
Dorin Dumitru Velicu
Maria Adela Constantin & Andreea Grecu
Maria Marinela Mazilu
Dorin Alexandru Grigore & Florin Craciun
+ 3,25 s
10
 RUS II
Sergej Tsjoedinov
Nadeschda Sergejeva & Julia Schokschujeva
Joelia Kanakina
Alexei Stulnev & Vasili Kondratenko
+ 4,60 s

Eerst ging de skeletonner van start, dan de tweevrouwsbob, vervolgens de skeletonster en tot slot de tweemansbob

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Wereldkampioenschappen skeleton 2015
Listen to this article