Mistrzostwa Świata w Biathlonie 2008
Z Wikipedii, wolnej encyclopedia
42. Mistrzostwa świata w Biathlonie 2008 odbyły się w szwedzkiej miejscowości Östersund, w dniach 9 - 17 lutego 2008 roku. Tak jak podczas mistrzostw w Anterselvie rozegranych zostało 11 konkurencji: 5 mężczyzn, 5 kobiet oraz 1 mieszana. Były to drugie mistrzostwa w tej miejscowości. Poprzednie odbyły się tu w 1970 roku. Mistrzostwa zostały zdominowane przez reprezentantów Niemiec, Norwegii i Rosji, którzy łącznie zdobyli 28 na 33 możliwych medali, w tym wszystkie złote.
Więcej informacji Kraj, Mężczyzn ...
|
|
|
Zamknij
Skład reprezentacji Polski
Mężczyźni
- Tomasz Sikora (Dynamit Chorzów)
- Sebastian Witek (AZS-AWF Katowice)
- Adam Kwak (BKS WP Kościelisko)
- Krzysztof Pływaczyk (BKS WP Kościelisko)
- Łukasz Szczurek (BKS WP Kościelisko)
Kobiety
- Krystyna Pałka (AZS-AWF Katowice)
- Magdalena Gwizdoń (BLKS Żywiec)
- Paulina Bobak (AZS-AWF Katowice)
- Weronika Nowakowska-Ziemniak (AZS-AWF Katowice)
- Agnieszka Grzybek (MKS Karkonosze Jelenia Góra)
Więcej informacji Dzień, Konkurencja ...
Dzień | Konkurencja | Początek | Liczba uczestników |
---|---|---|---|
8 lutego | Ceremonia otwarcia | ||
9 lutego | Sprint kobiet | (dobiegło 94) | |
9 lutego | Sprint mężczyzn | ||
10 lutego | Bieg pościgowy kobiet | (dobiegło 55) | |
10 lutego | Bieg pościgowy mężczyzn | ||
11 lutego | Dzień przerwy | ||
12 lutego | Sztafeta mieszana | ||
13 lutego | Bieg indywidualny kobiet | ||
14 lutego | Bieg indywidualny kobiet | (dobiegło 91) | |
14 lutego | Bieg indywidualny mężczyzn | (dobiegło 109) | |
15 lutego | Dzień przerwy | ||
16 lutego | Sztafeta mężczyzn | ||
16 lutego | Bieg masowy kobiet | ||
17 lutego | Bieg masowy mężczyzn | ||
17 lutego | Sztafeta kobiet |
Zamknij
Sprint 10 km
Więcej informacji Pozycja, Zawodnik ...
Pozycja | Zawodnik | Narodowość | Strzelanie | Wynik | Strata |
---|---|---|---|---|---|
Maksim Czudow | RUS | 0+0 | 22:25,4 | ||
Halvard Hanevold | NOR | 0+0 | 22:45,2 | +19,8 | |
Ole Einar Bjørndalen | NOR | 0+2 | 22:55,4 | +30,0 | |
Iwan Czeriezow | RUS | 0+1 | 23:01,2 | +35,8 | |
Michael Rösch | GER | 0+1 | 23:08,9 | +43,5 | |
Michal Šlesingr | CZE | 0+0 | 23:21,1 | +55,7 | |
Daniel Graf | GER | 1+0 | 23:23,9 | +58,5 | |
Andreas Birnbacher | GER | 0+0 | 23:25,8 | +1:00.4 | |
Tim Burke | USA | 0+1 | 23:30,4 | +1:05,0 | |
Dmitrij Jaroszenko | RUS | 0+2 | 23:31,0 | +1:05,6 | |
Tomasz Sikora | POL | 0+1 | 23:32,2 | +1:06,8 | |
... | |||||
Krzysztof Pływaczyk | POL | 0+1 | 24:41,7 | +2:16,3 | |
Adam Kwak | POL | 2+1 | 26:32,6 | +4:07,2 | |
Sebastian Witek | POL | 2+1 | 26:34,8 | +4:09,4 |
Zamknij
Bieg na dochodzenie 12,5 km
Więcej informacji Pozycja, Zawodnik ...
Pozycja | Zawodnik | Narodowość | Strzelanie | Wynik | Strata |
---|---|---|---|---|---|
Ole Einar Bjørndalen | NOR | 0+1+1+0 | 31:04,5 | ||
Maksim Czudow | RUS | 2+0+2+0 | 31:14,6 | +10,1 | |
Alexander Wolf | GER | 0+0+1+0 | 31:47,3 | +42,8 | |
Dmitrij Jaroszenko | RUS | 1+1+0+0 | 31:54,5 | +50,0 | |
Michal Šlesingr | CZE | 0+0+0+0 | 31:57,0 | +52,5 | |
Simon Fourcade | FRA | 0+0+1+0 | 31:57,1 | +52,6 | |
Michael Rösch | GER | 0+0+1+1 | 32:02,5 | +58,0 | |
Iwan Czeriezow | RUS | 0+1+1+1 | 32:02,7 | +58,2 | |
Halvard Hanevold | NOR | 0+0+1+1 | 32:03,0 | +58,5 | |
Tim Burke | USA | 0+0+2+0 | 32:23,1 | +1:18,6 | |
Tomasz Sikora | POL | 0+0+1+1 | 32:23,2 | +1:18,7 | |
... | |||||
Krzysztof Pływaczyk | POL | 1+3+0+2 | 36:34,3 | +5:29,8 |
Zamknij
Bieg indywidualny 20 km
Więcej informacji Pozycja, Zawodnik ...
Pozycja | Zawodnik | Narodowość | Strzelanie | Wynik | Strata |
---|---|---|---|---|---|
Emil Hegle Svendsen | NOR | 0+1+0+0 | 51:51,9 | ||
Ole Einar Bjørndalen | NOR | 1+1+0+0 | 52:23,3 | +31,4 | |
Maksim Maksimow | RUS | 0+0+0+0 | 52:26,7 | +34,8 | |
Simon Fourcade | FRA | 0+0+0+1 | 52:57,3 | +1:05,4 | |
Maksim Czudow | RUS | 3+0+0+0 | 53:13,9 | +1:22,0 | |
Christian De Lorenzi | ITA | 0+1+0+0 | 53:26,6 | +1:34,7 | |
Zdeněk Vítek | CZE | 0+1+0+1 | 53:32,5 | +1:40,6 | |
Rustam Waliullin | BLR | 0+1+1+0 | 53:40,5 | +1:48,6 | |
Andrij Deryzemla | UKR | 0+0+1+0 | 53:52,0 | +2:00,1 | |
Michal Šlesingr | CZE | 0+0+1+0 | 53:55,6 | +2:03,7 | |
... | |||||
Krzysztof Pływaczyk | POL | 0+0+0+1 | 54:26,5 | +2:34,6 | |
Tomasz Sikora | POL | 0+2+2+0 | 56:29,5 | +4:37,6 | |
Adam Kwak | POL | 1+1+2+3 | 1:03:38,0 | +11:46,1 | |
Sebastian Witek | POL | 2+3+2+3 | 1:08:26,8 | +16:34,9 |
Zamknij
Bieg masowy 15 km
Więcej informacji Pozycja, Zawodnik ...
Pozycja | Zawodnik | Narodowość | Strzelanie | Wynik | Strata |
---|---|---|---|---|---|
Emil Hegle Svendsen | NOR | 1+0+0+0 | 36:12,6 | ||
Ole Einar Bjørndalen | NOR | 0+0+1+0 | 36:13,0 | +0,4 | |
Maksim Czudow | RUS | 0+1+2+0 | 36:37,5 | +24,9 | |
Maksim Maksimow | RUS | 0+0+0+0 | 36:53,1 | +40,5 | |
Halvard Hanevold | NOR | 0+0+0+1 | 37:16,8 | +1:04,2 | |
Dmitrij Jaroszenko | RUS | 0+0+1+3 | 37:35,3 | +1:22,7 | |
Vincent Defrasne | FRA | 0+0+1+1 | 37:35,6 | +1:23,0 | |
Iwan Czeriezow | RUS | 0+1+1+1 | 37:43,9 | +1:31,3 | |
Björn Ferry | SWE | 0+1+1+0 | 37:49,7 | +1:37,1 | |
Andrij Deryzemla | UKR | 0+2+0+0 | 37:51,3 | +1:38,7 | |
... | |||||
Tomasz Sikora | POL | 2+1+1+0 | 38:37,1 | +2:24,5 | |
Krzysztof Pływaczyk | POL | 1+0+0+1 | 38:41,8 | +2:29,2 |
Zamknij
Sztafeta 4 × 7,5 km
Więcej informacji Pozycja, Zawodnik ...
Pozycja | Zawodnik | Narodowość | Strzelanie | Wynik | Strata |
---|---|---|---|---|---|
RUS | 0+5 0+0 0+1 0+0 0+2 0+0 0+1 0+0 0+1 | 1:21:00,7 19:29,9 20:53,5 20:29,2 20:08,1 | |||
NOR | 0+7 0+0 0+1 0+0 0+3 0+1 0+2 0+0 0+0 | 1:21:49,9 19:30,3 21:18,0 20:58,4 20:03,2 | +49,2 | ||
GER | 2+14 0+0 1+3 0+0 0+1 0+2 1+3 0+3 0+2 | 1:22:43,2 20:12,9 20:17,0 21:41,9 20:31,4 | +1:42,5 | ||
AUT | 0+10 0+0 0+1 0+2 0+0 0+2 0+2 0+1 0+2 | 1:22:43,6 | +1:42,9 | ||
FRA | 0+8 0+1 0+2 0+0 0+0 0+3 0+0 0+0 0+2 | 1:23:42,0 | +2:41,3 | ||
SWE | 3+10 0+0 0+1 0+1 0+3 0+0 3+3 0+2 0+0 | 1:24:11,7 | +3:11,0 | ||
CZE | 0+14 0+3 0+1 0+2 0+1 0+1 0+2 0+3 0+1 | 1:24:46,1 | +3:45,4 | ||
|
BLR | 0+9 0+0 0+0 0+0 0+2 0+2 0+3 0+0 0+2 | 1:25:10,2 | +4:09,5 | |
... | |||||
POL | 1+11 0+3 0+2 0+0 0+1 0+0 1+3 0+0 0+2 | 1:27:31,7 21:29,7 21:19,0 23:44,8 20:58,2 | +6:31,0 |
Zamknij