For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998.

Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998
1994 2002
Data

12 - 21 lutego 1998

Gospodarz

Nagano

Liczba konkurencji

10

Narciarstwo alpejskie na
Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998
Zjazd mężczyźni kobiety
Kombinacja mężczyźni kobiety
Supergigant mężczyźni kobiety
Gigant mężczyźni kobiety
Slalom mężczyźni kobiety

Konkurencje narciarstwa alpejskiego podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich 1998 w japońskim Nagano rozgrywane były od 10 do 21 lutego 1998 roku. Zawody odbywały się w Shiga Kōgen i Happo One.

Medaliści

Konkurencja Złoto Wynik Srebro Wynik Brąz Wynik
Mężczyźni
Zjazd Francja Jean-Luc Crétier 1:50,11 Norwegia Lasse Kjus 1:50,51 Austria Hannes Trinkl 1:50,63
Kombinacja Austria Mario Reiter 3:08,06 Norwegia Lasse Kjus 3:08,65 Austria Christian Mayer 3:10,11
Supergigant Austria Hermann Maier 1:21,58 Szwajcaria Didier Cuche
Austria Hans Knauss
1:21,68
Slalom gigant Austria Hermann Maier 2:38,51 Austria Stephan Eberharter 2:39,36 Szwajcaria Michael von Grünigen 2:39,69
Slalom Norwegia Hans Petter Buraas 1:49,31 Norwegia Ole Kristian Furuseth 1:50,64 Austria Thomas Sykora 1:50,68
Kobiety
Zjazd Niemcy Katja Seizinger 1:28,89 Szwecja Pernilla Wiberg 1:29,18 Francja Florence Masnada 1:29,37
Kombinacja Niemcy Katja Seizinger 2:40,74 Niemcy Martina Ertl 2:40,92 Niemcy Hilde Gerg 2:41,50
Supergigant Stany Zjednoczone Picabo Street 1:18,02 Austria Michaela Dorfmeister 1:18,03 Austria Alexandra Meissnitzer 1:18,09
Slalom gigant Włochy Deborah Compagnoni 2:50,59 Austria Alexandra Meissnitzer 2:52,39 Niemcy Katja Seizinger 2:52,61
Slalom Niemcy Hilde Gerg 1:32,40 Włochy Deborah Compagnoni 1:32,46 Australia Zali Steggall 1:32,67

Wyniki

Kobiety

Zjazd

Miejsce Zawodniczka Reprezentacja Czas Strata
Gold medal icon.svg
Katja Seizinger Niemcy Niemcy 1:28,89
Silver medal icon.svg
Pernilla Wiberg Szwecja Szwecja 1:29,18 +0,29
Bronze medal icon.svg
Florence Masnada Francja Francja 1:29,37 +0,48
4. Mélanie Suchet Francja Francja 1:29,48 +0,59
5. Swietłana Gładyszewa Rosja Rosja 1:29,50 +0,61
6. Picabo Street Stany Zjednoczone USA 1:29,54 +0,65
7. Régine Cavagnoud Francja Francja 1:29,72 +0,83
8. Alexandra Meissnitzer Austria Austria 1:29,84 +0,95
9. Hilde Gerg Niemcy Niemcy 1:29,96 +1,07
9. Katharina Gutensohn Niemcy Niemcy 1:29,96 +1,07

Slalom

Miejsce Zawodniczka Reprezentacja Czas Strata
Gold medal icon.svg
Hilde Gerg Niemcy Niemcy 1:32,40
Silver medal icon.svg
Deborah Compagnoni Włochy Włochy 1:32,46 +0,06
Bronze medal icon.svg
Zali Steggall Australia Australia 1:32,67 +0,27
4. Martina Ertl Niemcy Niemcy 1:32,91 +0,51
5. Sabine Egger Austria Austria 1:33,22 +0,82
6. Ingrid Salvenmoser Austria Austria 1:33,39 +0,99
7. Martina Accola Szwajcaria Szwajcaria 1:34,12 +1,72
8. Morena Gallizio Włochy Włochy 1:34,87 +2,47
9. Monika Bergmann-Schmuderer Niemcy Niemcy 1:34,99 +2,59
10. Anna Ottosson Szwecja Szwecja 1:35,24 +2,84

Slalom gigant

Miejsce Zawodniczka Reprezentacja Czas Strata
Gold medal icon.svg
Deborah Compagnoni Włochy Włochy 2:50,59
Silver medal icon.svg
Alexandra Meissnitzer Austria Austria 2:52,39 +1,80
Bronze medal icon.svg
Katja Seizinger Niemcy Niemcy 2:52,61 +2,02
4. Martina Ertl Niemcy Niemcy 2:52,72 +2,13
5. Sophie Lefranc-Duvillard Francja Francja 2:53,27 +2,68
6. Heidi Zurbriggen Szwajcaria Szwajcaria 2:53,61 +3,02
7. Anna Ottosson Szwecja Szwecja 2:53,81 +3,22
8. Sabina Panzanini Włochy Włochy 2:54,09 +3,50
9. Birgit Heeb Liechtenstein Liechtenstein 2:54,70 +4,11
10. Andrine Flemmen Norwegia Norwegia 2:54,94 +4,35

Supergigant

Miejsce Zawodniczka Reprezentacja Czas Strata
Gold medal icon.svg
Picabo Street Stany Zjednoczone USA 1:18,02
Silver medal icon.svg
Michaela Dorfmeister Austria Austria 1:18,03 +0,01
Bronze medal icon.svg
Alexandra Meissnitzer Austria Austria 1:18,09 +0,07
4. Regina Häusl Niemcy Niemcy 1:18,27 +0,25
5. Renate Götschl Austria Austria 1:18,32 +0,30
6. Katja Seizinger Niemcy Niemcy 1:18,44 +0,42
7. Martina Ertl Niemcy Niemcy 1:18,46 +0,44
8. Mélanie Suchet Francja Francja 1:18,51 +0,49
9. Stefanie Schuster Austria Austria 1:1:18,53 +0,51
9. Hilde Gerg Niemcy Niemcy 1:18,59 +0,57

Kombinacja

Miejsce Zawodniczka Reprezentacja Czas Strata
Gold medal icon.svg
Katja Seizinger Niemcy Niemcy 2:40,74
Silver medal icon.svg
Martina Ertl Niemcy Niemcy 2:40,92 +0,18
Bronze medal icon.svg
Hilde Gerg Niemcy Niemcy 2:41,50 +0,76
4. Stefanie Schuster Austria Austria 2:42,25 +1,51
5. Morena Gallizio Włochy Włochy 2:42,52 +1,78
6. Florence Masnada Francja Francja 2:42,84 +2,10
7. Caroline Lalive Stany Zjednoczone USA 2:44,76 +4,02
8. Janica Kostelić Chorwacja Chorwacja 2:45,23 +4,49
9. Alex Shaffer Stany Zjednoczone USA 2:45,24 +4,50
10. Catherine Borghi Szwajcaria Szwajcaria 2:45,33 +4,59

Mężczyźni

Zjazd

Miejsce Zawodnik Reprezentacja Czas Strata
Gold medal icon.svg
Jean-Luc Crétier Francja Francja 1:50,11
Silver medal icon.svg
Lasse Kjus Norwegia Norwegia 1:50,51 +0,40
Bronze medal icon.svg
Hannes Trinkl Austria Austria 1:50,63 +0,52
4. Jürg Grünenfelder Szwajcaria Szwajcaria 1:50,64 +0,53
5. Ed Podivinsky Kanada Kanada 1:50,71 +0,60
6. Kristian Ghedina Włochy Włochy 1:50,76 +0,65
7. Andreas Schifferer Austria Austria 1:50,77 +0,66
8. Didier Cuche Szwajcaria Szwajcaria 1:50,91 +0,80
9. Kyle Rasmussen Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone 1:51,09 +0,98
10. Patrik Järbyn Szwecja Szwecja 1:51,22 +1,11

Slalom

Miejsce Zawodnik Reprezentacja Czas Strata
Gold medal icon.svg
Hans Petter Buraas Norwegia Norwegia 1:49,31
Silver medal icon.svg
Ole Kristian Furuseth Norwegia Norwegia 1:50,64 +1,33
Bronze medal icon.svg
Thomas Sykora Austria Austria 1:50,68 +1,37
4. Tom Stiansen Norwegia Norwegia 1:50,90 +1,59
5. Christian Mayer Austria Austria 1:51,09 +1,78
6. Thomas Stangassinger Austria Austria 1:51,25 +1,94
7. Finn Christian Jagge Norwegia Norwegia 1:51,39 +2,08
8. Joël Chenal Francja Francja 1:51,51 +2,20
9. Kalle Palander Finlandia Finlandia 1:51,81 +2,50
10. Pierrick Bourgeat Francja Francja 1:51,82 +2,51

Slalom gigant

Miejsce Zawodnik Reprezentacja Czas Strata
Gold medal icon.svg
Hermann Maier Austria Austria 2:38,51
Silver medal icon.svg
Stephan Eberharter Austria Austria 2:39,36 +0,85
Bronze medal icon.svg
Michael von Grünigen Szwajcaria Szwajcaria 2:39,69 +1,18
4. Hans Knauss Austria Austria 2:39,71 +1,20
5. Jure Košir Słowenia Słowenia 2:39,98 +1,47
6. Steve Locher Szwajcaria Szwajcaria 2:40,30 +1,79
7. Paul Accola Szwajcaria Szwajcaria 2:40,57 +2,06
8. Lasse Kjus Norwegia Norwegia 2:40,65 +2,14
9. Christian Mayer Austria Austria 2:40,67 +2,16
10. Fredrik Nyberg Szwecja Szwecja 2:40,95 +2,44

Supergigant

Miejsce Zawodnik Reprezentacja Czas Strata
Gold medal icon.svg
Hermann Maier Austria Austria 1:34,82
Silver medal icon.svg
Didier Cuche Szwajcaria Szwajcaria 1:35,43 +0,61
Silver medal icon.svg
Hans Knauss Austria Austria 1:35,43 +0,61
4. Alessandro Fattori Włochy Włochy 1:35,61 +0,79
5. Kjetil André Aamodt Norwegia Norwegia 1:35,67 +0,85
6. Patrik Järbyn Szwecja Szwecja 1:35,72 +0,90
7. Daron Rahlves Stany Zjednoczone USA 1:35,96 +1,14
8. Tommy Moe Stany Zjednoczone USA 1:35,97 +1,15
9. Lasse Kjus Norwegia Norwegia 1:36,25 +1,43
10. Fredrik Nyberg Szwecja Szwecja 1::36,31 +1,49

Kombinacja

Miejsce Zawodnik Reprezentacja Czas Strata
Gold medal icon.svg
Mario Reiter Austria Austria 3:08,06
Silver medal icon.svg
Lasse Kjus Norwegia Norwegia 3:08,65 +0,59
Bronze medal icon.svg
Christian Mayer Austria Austria 3:10,11 +2,05
4. Günther Mader Austria Szwajcaria 3:10,19 +2,13
5. Andrzej Bachleda-Curuś Polska Polska 3:11,53 +3,47
6. Alessandro Fattori Włochy Włochy 3:17,00 +8,94
7. Aleš Brezavšček Słowenia Słowenia 3:20,09 +12,03
8. Peter Pen Słowenia Słowenia 3:20,81 +12,75
9. Jürgen Hasler Liechtenstein Liechtenstein 3:23,15 +15,09
10. Erik Seletto Włochy Włochy 2:23,23 +15,17

Klasyfikacja medalowa

Miejsce Państwo
Gold medal.svg
Silver medal.svg
Bronze medal.svg
Razem
1.  Austria 3 4 4 11
2.  Niemcy 3 1 2 6
3.  Norwegia 1 3 0 4
4.  Włochy 1 1 0 2
5.  Francja 1 0 1 2
6.  Stany Zjednoczone 1 0 0 1
7.  Szwajcaria 0 1 1 2
8.  Szwecja 0 1 0 1
9.  Australia 0 0 1 1

Linki zewnętrzne

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998
Listen to this article

This browser is not supported by Wikiwand :(
Wikiwand requires a browser with modern capabilities in order to provide you with the best reading experience.
Please download and use one of the following browsers:

This article was just edited, click to reload
This article has been deleted on Wikipedia (Why?)

Back to homepage

Please click Add in the dialog above
Please click Allow in the top-left corner,
then click Install Now in the dialog
Please click Open in the download dialog,
then click Install
Please click the "Downloads" icon in the Safari toolbar, open the first download in the list,
then click Install
{{::$root.activation.text}}

Install Wikiwand

Install on Chrome Install on Firefox
Don't forget to rate us

Tell your friends about Wikiwand!

Gmail Facebook Twitter Link

Enjoying Wikiwand?

Tell your friends and spread the love:
Share on Gmail Share on Facebook Share on Twitter Share on Buffer

Our magic isn't perfect

You can help our automatic cover photo selection by reporting an unsuitable photo.

This photo is visually disturbing This photo is not a good choice

Thank you for helping!


Your input will affect cover photo selection, along with input from other users.