For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Zweden op de Olympische Winterspelen 2018.

Zweden op de Olympische Winterspelen 2018

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Zweden op de Olympische Winterspelen 2018
Land Zweden
IOC-landcode SWE
NOC Sveriges Olympiska Kommitté
(sv) externe link
Olympische Winterspelen 2018 in Pyeongchang
Vlaggendrager Niklas Edin (opening)
Aantal deelnemers 110
Aantal disciplines 9
Medailles
Rang: 6
goud
7
zilver
6
brons
1
totaal
14
Zweden op de Zomerspelen
1896 · 1900 · 1904 · 1908 · 1912 · 1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020
Zweden op de Winterspelen
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 · 2022
Portaal 
Portaalicoon
 
Olympische Spelen

Zweden was een van de deelnemende landen aan de Olympische Winterspelen 2018 in Pyeongchang, Zuid-Korea.

Medailleoverzicht

Sport Olympiër Onderdeel Medaille
Alpineskiën André Myhrer slalom (m)
Goud
Frida Hansdotter slalom (v)
Goud
Biatlon Peppe Femling
Jesper Nelin
Sebastian Samuelsson
Fredrik Lindström
estafette (m)
Goud
Hanna Öberg 15 km individueel (v)
Goud
Curling Landenteam vrouwen
Goud
Langlaufen Stina Nilsson sprint (v)
Goud
Charlotte Kalla 15 km skiatlon (v)
Goud
Biatlon Sebastian Samuelsson achtervolging (m)
Zilver
Linn Persson
Mona Brorsson
Anna Magnusson
Hanna Öberg
estafette (v)
Zilver
Curling Landenteam mannen
Zilver
Langlaufen Charlotte Kalla 10 km vrije stijl (v)
Zilver
Charlotte Kalla
Stina Nilsson
teamsprint (v)
Zilver
Anna Haag
Charlotte Kalla
Ebba Andersson
Stina Nilsson
estafette (v)
Zilver
Langlaufen Stina Nilsson 30 km klassiek (v)
Brons

Deelnemers en resultaten

(m) = mannen, (v) = vrouwen

Alpine skiing pictogram.svg
Alpineskiën

Zie Alpineskiën op de Olympische Winterspelen 2018 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Mattias Hargin slalom (m)
19e
1.41,22 (+2,23) (49,71; 20e - 51,51; 18e)
Kristoffer Jakobsen reuzenslalom (m)
DNF
1e run: 1.12,02 (32e)
2e run: niet gestart
slalom (m)
7e
1.39,94 (+0,95) (48,74; 10e - 51,20; 12e)
André Myhrer reuzenslalom (m)
23e
1e run: 1.09,60 (11e)
2e run: 1.12,09 (28e)
totaal: 2.21,69 (+3,65)
slalom (m)
Goud
1.38,99 (47,93; 2e - 51,06; 8e)
Matts Olsson reuzenslalom (m)
10e
1e run: 1.09,31 (7e)
2e run: 1.11,39 (27e)
totaal: 2.20,70 (+2,66)
Estelle Alphand reuzenslalom (v)
16e
1e run: 1.14,23 (26e)
2e run: 1.08,99 (1e)
totaal: 2.23,22 (+3,20)
slalom (v)
DNF
1e run: 51,34 (16e)
2e run: niet gefinisht
Frida Hansdotter reuzenslalom (v)
6e
1e run: 1.11,32 (7e)
2e run: 1.09,73 (11e)
totaal: 2.21,05 (+1,03)
slalom (v)
Goud
1e run: 49,09 (2e)
2e run: 49,54 (2e)
totaal: 1.38,63
Sara Hector reuzenslalom (v)
10e
1e run: 1.11,22 (6e)
2e run: 1.10,31 (19e)
totaal: 2.21,53 (+1,51)
Lisa Hörnblad afdaling (v)
17e
1.41,63 (+2,41)
super g (v)
24e
1.22,79 (+1,68)
Anna Swenn-Larsson slalom (v)
5e
1e run: 49,29 (3e)
2e run: 50,32 (10e)
totaal: 1.39,61 (+0,98)
Emelie Wikström slalom (v)
12e
1e run: 49,76 (6e)
2e run: 51,81 (28e)
totaal: 1.41,57 (+2,94)
Frida Hansdotter
Anna Swenn-Larsson
Emelie Wikström
Mattias Hargin
Kristoffer Jakobsen
André Myhrer
landenwedstrijd
KF
1/8F: 3-1
Vlag van Slovenië
 Slovenië
KF: 0-4
Vlag van Oostenrijk
 Oostenrijk

Biathlon pictogram.svg
Biatlon

Zie Biatlon op de Olympische Winterspelen 2018 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Peppe Femling sprint (m)
32e
24.52,2 (+1.13,4) pen.: 2 (1 + 1)
achtervolging (m)
42e
37.45,8 (+4.54,1) pen.: 5 (1 + 1 + 1 + 2)
Fredrik Lindström individueel (m)
8e
49.25,9 (+1.22,1) pen.: 1 (0 + 0 + 0 + 1)
sprint (m)
39e
25.14,1 (+1.35,3) pen.: 3 (2 + 1)
achtervolging (m)
29e
36.41,5 (+3.49,8) pen.: 5 (0 + 2 + 2 + 1)
massastart (m)
15e
37.02,6 (+1.15,3) pen.: 3 (0 + 0 + 2 + 1)
Jesper Nelin individueel (m)
24e
50.37,1 (+2.33,3) pen.: 3 (0 + 0 + 0 + 3)
sprint (m)
30e
24.46,8 (+1.08,0) pen.: 3 (1 + 2)
achtervolging (m)
18e
35.15,5 (+2.23,8) pen.: 4 (0 + 1 + 1 + 2)
massastart (m)
9e
36.21,9 (+34,6) pen.: 2 (0 + 2 + 0 + 0)
Martin Ponsiluoma individueel (m)
38e
51.56,6 (+3.52,8) pen.: 2 (2 + 0 + 0 + 0)
Sebastian Samuelsson individueel (m)
4e
48.32,9 (+29,1) pen.: 1 (0 + 0 + 1 + 0)
sprint (m)
14e
24.12,6 (+33,8) pen.: 2 (2 + 0)
achtervolging (m)
Zilver
33.03,7 (+12,0) pen.: 1 (0 + 0 + 1 + 0)
massastart (m)
23e
37.58,8 (+2.11,5) pen.: 4 (0 + 1 + 2 + 1)
Peppe Femling
Jesper Nelin
Sebastian Samuelsson
Fredrik Lindström
estafette
Goud
18.50,9 / 0+0 0+1
18.59,9 / 0+1 0+3
18.31,5 / 0+1 0+0
18.54,2 / 0+0 0+1
totaal: 1:15.16,5 / 0+2 0+5
Mona Brorsson individueel (v)
14e
44.13,8 (+3.06,6) pen.: 2 (1 + 0 + 0 + 1)
sprint (v)
27e
22.42,2 (+1.36,0) pen.: 2 (1 + 1)
achtervolging (v)
10e
32.29,8 (+1.54,5) pen.: 1 (0 + 0 + 1 + 0)
massastart (v)
13e
36.55,3 (0+0 1+0) (+1.32,3)
Elisabeth Högberg sprint (v)
35e
23.05,9 (+1.59,7) pen.: 1 (0 + 1)
achtervolging (v)
29e
33.45,1 (+3.09,8) pen.: 2 (1 + 0 + 1 + 0)
Anna Magnusson individueel (v)
37e
45.27,2 (+4.20,0) pen.: 2 (2 + 0 + 0 + 0)
Linn Persson individueel (v)
11e
43.41,5 (+2.34,3) pen.: 1 (1 + 0 + 0 + 0)
sprint (v)
37e
23.11,5 (+2.05,3) pen.: 3 (1 + 2)
achtervolging (v)
21e
33.21,7 (+2.46,4) pen.: 3 (1 + 0 + 1 + 1)
massastart (v)
22e
37.54,5 (1+0 0+1) (+2.31,5)
Hanna Öberg individueel (v)
Goud
41.07,2 pen.: 0 (0 + 0 + 0 + 0)
sprint (v)
7e
21.47,0 (+40,8) pen.: 1 (0 + 1)
achtervolging (v)
5e
31.44,2 (+1.08,9) pen.: 3 (1 + 2 + 0 + 0)
massastart (v)
5e
36.09,5 (0+0 1+0) (+46,5)
Linn Persson
Mona Brorsson
Anna Magnusson
Hanna Öberg
estafette (v)
Zilver
17.35,1 / 0+2 0+2
19.16,8 / 0+3 0+3
18.25,9 / 0+2 0+0
16.56,3 / 0+0 0+0
totaal: 1:12.14,1 / 0+7 0+5
Mona Brorsson
Hanna Öberg
Jesper Nelin
Fredrik Lindström
gemengde estafette
11e
17.37,5 / 0+0 2+3
16.23,7 / 0+0 0+1
18.29,5 / 0+2 0+1
18.36,8 / 0+0 0+1
totaal: 1:11.07,5 / 0+2 2+6

Curling pictogram.svg
Curling

Zie Curling op de Olympische Winterspelen 2018 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Niklas Edin
Oskar Eriksson
Henrik Leek
Christoffer Sundgren
Rasmus Wranå
mannen
Zilver
groepsfase
9 - 5
Vlag van Denemarken
 Denemarken
7 - 2
Vlag van Zuid-Korea
 Zuid-Korea
10 - 4
Vlag van Verenigde Staten
 Verenigde Staten
8 - 6
Vlag van Groot-Brittannië
 Groot-Brittannië
5 - 2
Vlag van Canada
 Canada
11 - 4
Vlag van Japan
 Japan
3 - 10
Vlag van Zwitserland
 Zwitserland
7 - 3
Vlag van Italië
 Italië
2 - 7
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
halve finale:
9 - 3
Vlag van Zwitserland
 Zwitserland
finale:
7 - 10
Vlag van Verenigde Staten
 Verenigde Staten
Anna Hasselborg
Agnes Knochenhauer
Sofia Mabergs
Sara McManus
Jennie Wåhlin
vrouwen
Goud
groepsfase
9 - 3
Vlag van Denemarken
 Denemarken
7 - 6
Vlag van Canada
 Canada
5 - 4
Vlag van Rusland
 Olympische atleten uit Rusland
8 - 7
Vlag van Zwitserland
 Zwitserland
8 - 6
Vlag van Groot-Brittannië
 Groot-Brittannië
6 - 7
Vlag van Zuid-Korea
 Zuid-Korea
4 - 5
Vlag van Japan
 Japan
8 - 4
Vlag van China
 China
9 - 6
Vlag van Verenigde Staten
 Verenigde Staten
halve finale:
10 - 5
Vlag van Groot-Brittannië
 Groot-Brittannië
finale:
8 - 3
Vlag van Zuid-Korea
 Zuid-Korea

Freestyle skiing pictogram.svg
Freestyleskiën

Zie Freestyleskiën op de Olympische Winterspelen 2018 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Felix Elofsson moguls (m)
kwalificatie
kwalificatie 1: 73.85 pnt (18e)
kwalificatie 2: 73.85 - 73.28 pnt (14e)
Ludvig Fjällström
kwalificatie
kwalificatie 1: 68.57 pnt (25e)
kwalificatie 2: 68.57 - 70.36 pnt (16e)
Walter Wallberg
kwalificatie
kwalificatie 1: 73.61 pnt (19e)
kwalificatie 2: 73.61 - 74.47 pnt (11e)
Viktor Andersson skicross (m)
1/8F
plaatsingsronde: 1.11,20 (+2,46); 29e
1/8F, serie 4: 4e
Erik Mobärg
1/8F
plaatsingsronde: 1.10,36 (+1,62); 22e
1/8F, serie 6: niet gefinisht
Victor Öhling Norberg
1/8F
plaatsingsronde: 1.10,26 (+1,52); 19e
1/8F, serie 5: 3e
Henrik Harlaut slopestyle (m)
kwalificatie
kwalificatie: 18.00 - 75.80 pnt (17e)
Oliwer Magnusson
kwalificatie
kwalificatie: 73.20 - 69.20 pnt (18e)
Jesper Tjäder
kwalificatie
kwalificatie: 60.60 - 56.00 pnt (23e)
Oscar Wester
11e
kwalificatie: 40.60 - 95.40 pnt (1e)
finale: 7.60 - 62.00 - 12.60
Lisa Andersson skicross (v)
6e
plaatsingsronde: 1.16,15 (+3,04); 17e
1/8F, serie 1: 1e
KF, serie 1: 2e
HF, serie 1: 4e
kleine finale: 2e
Sandra Näslund
4e
plaatsingsronde: 1.13,58 (+0,47); 4e
1/8F, serie 4: 1e
KF, serie 2: 2e
HF, serie 1: 1e
grote finale: 4e
Jennie-Lee Burmansson slopestyle (v)
8e
kwalificatie: 17.40 - 77.00 pnt; 11e
finale: 42.00 - 65.00 - 24.40
Emma Dahlström
11e
kwalificatie: 91.40 - 57.60; 1e
finale: 16.60 - 52.40 - 15.40

Figure skating pictogram.svg
Kunstrijden

Zie Kunstrijden op de Olympische Winterspelen 2018 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Anita Östlund vrouwen
28e
49.14 (korte kür: 49.14)

Cross country skiing pictogram.svg
Langlaufen

Zie Langlaufen op de Olympische Winterspelen 2018 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Jens Burman 15 km vrije stijl (m)
19e
35.15,7 (+1.31,8)
30 km skiatlon (m)
17e
1:17.23,9 (+1.03,9)
50 km klassiek (m)
28e
2:18.34,5 (+10.12,4)
Calle Halfvarsson sprint (m)
13e
kwalificatie: 3.13,27 (+4,73) (10e)
KF-2: 3e (+1,40)
15 km vrije stijl (m)
9e
34.44,5 (+1.00,6)
30 km skiatlon (m)
DNF
niet gefinisht
50 km klassiek (m)
DNF
niet gefinisht
Marcus Hellner 15 km vrije stijl (m)
8e
34.22,6 (+38,7)
30 km skiatlon (m)
12e
1:17.04,8 (+44,8)
Teodor Peterson sprint (m)
9e
kwalificatie: 3.11,55 (+3,01) (5e)
KF-1: 2e (+1,14)
HF-1: 5e (+5,01)
Daniel Rickardsson 15 km vrije stijl (m)
11e
34.55,1 (+1.11,2)
30 km skiatlon (m)
14e
1:17.12,2 (+52,2)
50 km klassiek (m)
7e
2:12.12,5 (+3.50,4)
Oskar Svensson sprint (m)
5e
kwalificatie: 3.12,02 (+3,48) (7e)
KF-4: 1e (3.08,77)
HF-2: 2e (+0,68)
finale: 5e (+7,73)
Viktor Thorn sprint (m)
27e
kwalificatie: 3.12,19 (+3,65) (8e)
KF-3: 6e (+8,88)
50 km klassiek (m)
40e
2:21.53,8 (+13.31,7)
Calle Halfvarsson
Marcus Hellner
teamsprint (m)
4e
halve finale-1: 15.58,99 (+0,15); 2e
finale: 15.59,33 (+3,07)
Jens Burman
Daniel Rickardsson
Marcus Hellner
Calle Halfvarsson
estafette (m)
5e
25.17,8
25.57,0
21.53,3
22.02,4
totaal: 1:35.10,5 (+2.05,6)
Ebba Andersson 10 km vrije stijl (v)
13e
26.32,9 (+1.32,4)
15 km skiatlon (v)
4e
40.55,8 (+10,9)
30 km klassiek (v)
13e
1:27.14,8 (+4.57,2)
Anna Dyvik sprint (v)
12e
kwalificatie: 3.17,99 (+9,25) (14e)
KF-5: 3e (+1,31)
HF-1: 6e (+5,25)
Hanna Falk sprint (v)
5e
kwalificatie: 3.12,54 (+3,80) (4e)
KF-3: 1e (3.11,08)
HF-1: 3e (+0,62)
finale: 5e (+11,16)
10 km vrije stijl (v)
21e
27.08,5 (+2.08,0)
Anna Haag 15 km skiatlon (v)
32e
44.01,8 (+3.16,9)
30 km klassiek (v)
29e
1:34.31,0 (+12.13,4)
Ida Ingemarsdotter sprint (v)
13e
kwalificatie: 3.16,06 (+7,32) (8e)
KF-2: 3e (+2,60)
10 km vrije stijl (v)
34e
27.42,6 (+2.42,1)
Charlotte Kalla 10 km vrije stijl (v)
Zilver
25.20,8 (+20,3)
15 km skiatlon (v)
Goud
40.44,9
30 km klassiek (v)
5e
1:25.14,8 (+2.57,2)
Stina Nilsson sprint (v)
Goud
kwalificatie: 3.08,74 (1e)
KF-1: 1e (3.10,90)
HF-1: 1e (3.10,52)
finale: 1e (3.03,84)
15 km skiatlon (v)
10e
41.33,8 (+48,9)
30 km klassiek (v)
Brons
1.24.16,5 (+1.58,9)
Charlotte Kalla
Stina Nilsson
teamsprint (v)
Zilver
halve finale-2: 16.23,28 (+0,72); 2e
finale: 15.56,66 (+0,19)
Anna Haag
Charlotte Kalla
Ebba Andersson
Stina Nilsson
estafette (v)
Zilver
13.50,3
13.26,4
12.11,4
11.58,2
totaal: 51.26,3 (+2,0)

Speed skating pictogram.svg
Schaatsen

Zie Schaatsen op de Olympische Winterspelen 2018 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Nils van der Poel 5000 m (m)
14e
6.19,06 (+9,30)

Snowboarding pictogram.svg
Snowboarden

Zie Snowboarden op de Olympische Winterspelen 2018 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Måns Hedberg slopestyle (m)
kwalificatie
kwalificatie, serie 2: 46.25 - DNS pnt; 13e
Niklas Mattsson big air (m)
12e
kwalificatie-1: 53.75 - 90.00 pnt
finale: 36.00 - DNS - DNS pnt
slopestyle (m)
9e
kwalificatie, serie 1: 50.81 - 73.53 pnt; 6e
finale: 38.43 - 74.71 - 42.48 pnt

Ice hockey pictogram.svg
IJshockey

Zie IJshockey op de Olympische Winterspelen 2018 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Jonas Ahnelöv
Dick Axelsson
Alexander Bergström
Simon Bertilsson
Rasmus Dahlin
Jhonas Enroth
Dennis Everberg
Viktor Fasth
Johan Fransson
Erik Gustafsson
Magnus Hellberg
Patrik Hersley
Carl Klingberg
Staffan Kronwall
Anton Lander
Pär Lindholm
Joakim Lindström
Joel Lundqvist
Oscar Möller
John Norman
Linus Omark
Fredrik Pettersson
Viktor Stålberg
Mikael Wikstrand
Patrik Zackrisson
mannen
5e
groep C
4 - 0
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
1 - 0
Vlag van Duitsland
 Duitsland
3 - 1
Vlag van Finland
 Finland
kwartfinale:
3 - 4
Vlag van Duitsland
 Duitsland
Emmy Alasalmi
Sarah Berglind
Anna Borgqvist
Olivia Carlsson
Johanna Fällman
Erika Grahm
Sara Grahn
Sara Hjalmarsson
Lisa Johansson
Sabina Küller
Maria Lindh
Elin Lundberg
Minatsu Murase
Emma Nordin
Maja Nylén Persson
Johanna Olofsson
Hanna Olsson
Emilia Ramboldt
Fanny Rask
Rebecca Stenberg
Annie Svedin
Erica Udén Johansson
Pernilla Winberg
vrouwen
7e
groep B:
2 - 1
Vlag van Japan
 Japan
8 - 0
Vlag van Zuid-Korea
 Zuid-Korea
1 - 2
Vlag van Zwitserland
 Zwitserland
kwartfinale:
2 - 7
Vlag van Finland
 Finland
plaatsingwedstrijden 5-8:
1 - 2
Vlag van Japan
 Japan
plaatsingwedstrijd 7-8:
6 - 1
Vlag van Zuid-Korea
 Zuid-Korea
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Zweden op de Olympische Winterspelen 2018
Listen to this article

This browser is not supported by Wikiwand :(
Wikiwand requires a browser with modern capabilities in order to provide you with the best reading experience.
Please download and use one of the following browsers:

This article was just edited, click to reload
This article has been deleted on Wikipedia (Why?)

Back to homepage

Please click Add in the dialog above
Please click Allow in the top-left corner,
then click Install Now in the dialog
Please click Open in the download dialog,
then click Install
Please click the "Downloads" icon in the Safari toolbar, open the first download in the list,
then click Install
{{::$root.activation.text}}

Install Wikiwand

Install on Chrome Install on Firefox
Don't forget to rate us

Tell your friends about Wikiwand!

Gmail Facebook Twitter Link

Enjoying Wikiwand?

Tell your friends and spread the love:
Share on Gmail Share on Facebook Share on Twitter Share on Buffer

Our magic isn't perfect

You can help our automatic cover photo selection by reporting an unsuitable photo.

This photo is visually disturbing This photo is not a good choice

Thank you for helping!


Your input will affect cover photo selection, along with input from other users.