Snowboarden op de Olympische Winterspelen 2018 - Snowboardcross vrouwen - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Snowboarden op de Olympische Winterspelen 2018 - Snowboardcross vrouwen.

Snowboarden op de Olympische Winterspelen 2018 - Snowboardcross vrouwen

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Snowboarden op de
Olympische Winterspelen 2014
Snowboardcross vrouwen
Gehouden in
Pyeongchang
Jaar 2018
Data 16 februari
Sport Snowboarden
Accommodatie(s) Bokwang Phoenix Park
Deelnemers 24 atleten uit 12 landen
Medailles
Goud  Michela Moioli  
 Italië
Zilver  Julia Pereira de Sousa-Mabileau  
 Frankrijk
Brons  Eva Samková  
 Tsjechië
Vorige: 2014     Volgende: 2022
Portaal 
 
Olympische Spelen
Snowboarden op de
Olympische Winterspelen 2018
Big airmannenvrouwen
Halfpipemannenvrouwen
Parallelreuzenslalommannenvrouwen
Slopestylemannenvrouwen
Snowboardcrossmannenvrouwen

De snowboardcross voor vrouwen tijdens de Olympische Winterspelen 2018 vond plaats op 16 februari 2018 in het Bokwang Phoenix Park in Pyeongchang. Regerend olympisch kampioene is de Tsjechische Eva Samková. Samková eindigde ditmaal op de derde plaats, achter winnares Michela Moioli uit Italië en de Française Julia Pereira de Sousa-Mabileau.

Tijdschema

Datum Lokale tijd MET Ronde
16 februari 10:00 02:00 Kwalificatie
12:15 04:15 Finales

Uitslag

Kwalificatie

Rang Bib Naam Land 1e run 2e run Beste Opm.
1 16 Eva Samková
 Tsjechië
1:16.84 1:16.84 Q
2 2 Michela Moioli
 Italië
1:16.97 1:16.97 Q
3 6 Faye Gulini
 Verenigde Staten
1:17.74 1:17.74 Q
4 13 Lindsey Jacobellis
 Verenigde Staten
1:18.05 1:18.05 Q
5 8 Charlotte Bankes
 Frankrijk
1:18.18 1:18.18 Q
6 4 Chloé Trespeuch
 Frankrijk
1:18.51 1:18.51 Q
7 18 Simona Meiler
 Zwitserland
1:18.95 1:18.95 Q
8 7 Nelly Moenne-Loccoz
 Frankrijk
1:20.23 1:20.23 Q
9 5 Aleksandra Zjekova
 Bulgarije
1:20.23 1:20.23 Q
10 10 Belle Brockhoff
 Australië
1:20.34 1:20.34 Q
11 24 Meghan Tierney
 Verenigde Staten
1:20.52 1:20.52 Q
12 17 Maria Vasiltsova
 Olympische atleten uit Rusland
1:20.57 1:20.57 Q
13 1 Zoe Bergermann
 Canada
1:21.57 1:18.65 1:18.65 Q
14 19 Kristina Paoel
 Olympische atleten uit Rusland
1:21.93 1:19.93 1:19.93 Q
15 12 Julia Pereira de Sousa-Mabileau
 Frankrijk
1:21.72 1:20.17 1:20.17 Q
16 21 Alexandra Hasler
 Zwitserland
1:20.87 1:20.49 1:20.49 Q
17 20 Zoe Gillings-Brier
 Groot-Brittannië
1:20.99 1:20.84 1:20.84 Q
18 11 Carle Brenneman
 Canada
1:21.57 1:20.89 1:20.89 Q
19 9 Raffaella Brutto
 Italië
DNF 1:21.14 1:21.14 Q
20 14 Tess Critchlow
 Canada
1:21.39 1:21.83 1:21.39 Q
21 15 Lara Casanova
 Zwitserland
1:22.26 DNS 1:22.26 Q
22 22 Jana Fischer
 Duitsland
1:22.92 DNF 1:22.92 Q
23 25 Zuzanna Smykała
 Polen
1:23.41 1:23.44 1:23.41 Q
24 26 Vendula Hopjáková
 Tsjechië
DNF DNF DNF Q
3 Meryeta Odine
 Canada
DNS DNS DNS
23 Isabel Clark Ribeiro
 Brazilië
DNS DNS DNS

Finaleronde

Kwartfinales

Heat 1
Rang Bib Naam Land Opm.
1 9 Aleksandra Zjekova
 BUL
Q
2 1 Eva Samková
 CZE
Q
3 8 Nelly Moenne-Loccoz
 FRA
Q
4 17 Zoe Gillings-Brier
 GBR
5 16 Alexandra Hasler
 SUI
24 Vendula Hopjáková
 CZE
DNS
Heat 2
Rang Bib Naam Land Opm.
1 4 Lindsey Jacobellis
 USA
Q
2 20 Tess Critchlow
 CAN
Q
3 5 Charlotte Bankes
 FRA
Q
4 21 Lara Casanova
 SUI
12 Maria Vasiltsova
 OAR
DNF
13 Zoe Bergermann
 CAN
DNF
Heat 3
Rang Bib Naam Land Opm.
1 6 Chloé Trespeuch
 FRA
Q
2 14 Kristina Paoel
 OAR
Q
3 19 Raffaella Brutto
 ITA
Q
4 22 Jana Fischer
 GER
5 11 Meghan Tierney
 USA
6 3 Faye Gulini
 USA
Heat 4
Rang Bib Naam Land Opm.
1 2 Michela Moioli
 ITA
Q
2 15 Julia Pereira de Sousa-Mabileau
 FRA
Q
3 10 Belle Brockhoff
 AUS
Q
4 18 Carle Brenneman
 CAN
5 23 Zuzanna Smykała
 POL
6 7 Simona Meiler
 SUI

Halve finales

Heat 1
Rang Bib Naam Land Opm.
1 1 Eva Samková
 CZE
Q
2 4 Lindsey Jacobellis
 USA
Q
3 9 Aleksandra Zjekova
 BUL
Q
4 20 Tess Critchlow
 CAN
5 8 Nelly Moenne-Loccoz
 FRA
5 Charlotte Bankes
 FRA
DNF
Heat 2
Rang Bib Naam Land Opm.
1 2 Michela Moioli
 ITA
Q
2 6 Chloé Trespeuch
 FRA
Q
3 15 Julia Pereira de Sousa-Mabileau
 FRA
Q
14 Kristina Paoel
 OAR
DNF
10 Belle Brockhoff
 AUS
DNF
19 Raffaella Brutto
 ITA
DNF

Finales

Grote finale
Rang Bib Naam Land Opm.
Goud 2 Michela Moioli
 ITA
Zilver 15 Julia Pereira de Sousa-Mabileau
 FRA
Brons 1 Eva Samková
 CZE
4 4 Lindsey Jacobellis
 USA
5 6 Chloé Trespeuch
 FRA
6 9 Aleksandra Zjekova
 BUL
Kleine finale
Rang Bib Naam Land Opm.
7 5 Charlotte Bankes
 FRA
8 19 Raffaella Brutto
 ITA
9 20 Tess Critchlow
 CAN
10 8 Nelly Moenne-Loccoz
 FRA
11 10 Belle Brockhoff
 AUS
12 14 Kristina Paul
 OAR
DNF

Bronvermelding

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Snowboarden op de Olympische Winterspelen 2018 - Snowboardcross vrouwen
Listen to this article